Sluitingsdatums

Affiliasie Vrydag, 17 Februarie | Letterkunde en Dans Vrydag, 21 April | Alle ander afdelings (behalwe Letterkunde, Dans en Kuns) Vrydag , 5 Mei | Kuns Vrydag, 18 Augustus

2014

Wes-Boland Eisteddfod Pryswenners 2014

Baie geluk aan die volgende pryswenners. Skole/instansies verskyn in alfabetiese volgorde. Name van wenners verskyn in geen spesifieke volgorde nie.

Com Net

  • Lohan Toerien
  • Jana Erasmus
  • J.G. Visser

CPM

  • Christi de Jager
  • Dayne Sampson
  • Isabella Rabie
  • Tanielle Jordaan
  • Faren Coetzee
  • Suzanne Smal
  • Corli de Clerque

Curro

  • Shiloh Ternent
  • Henko Zaayman
  • Daniël Butti
  • Ettienne Boshoff
  • Jean-Maré Huysamen
  • Penelope Cole
  • Claudia Schmidt
  • Annika Vorster
  • Dané Schulze
  • Pellatt Smith
  • Martin du Plessis
  • Danielle Boshoff
  • Heather Pelser
  • Adrian Strydom
  • Annika Vorster
  • Jon Dorman
  • Summo Heald
  • Anneen Uys
  • Tilanie Marais
  • Dominique Brand
  • Claire Coetzer

Dance Matters

  • Thalia Mason
  • Aneesah van der Westhuizen

Diazville Primêr

  • Sarafina Dansgroep

DUMA

  • Louwrens Smit
  • Frederick Louw
  • Johan du Toit
  • Marcell Crous
  • Nicol Hanekom

Hoërskool Dirkie Uys

  • Janico Mentoor
  • Nicol Hanekom
  • Delané Kotzé
  • Nicoline Bronkhorst
  • Hoërskool Hopefield
  • Kelly Benjamin
  • Robbie Louw
  • Gita Fourie
  • Skye Hanekom

Hoërskool Piketberg

  • Henco Kruger
  • Annette Bruwer
  • Carma Rossouw
  • Aldo Olivier
  • Niketha Booys
  • Anelma Grobler
  • Anina Bester
  • Maria Visser
  • Adriana Visser
  • Lise Bruwer
  • Annika Steyn
  • Pieter Bruwer
  • Kristin Lochner
  • Ané Nelson
  • Levona Roberts
  • Shanda Whitfield
  • Harry Roux
  • Hoërskool Blokfluit Ensemble
  • Gr. 4-7 Gedramatiseerde Spreekkoor

Hoërskool Porterville

  • Emma Zincke
  • Patricia Baadjies
  • Keliah Daniëls
  • Joshwill Josop
  • Elna-Mari Smit
  • Melissa Kalp

Hoërskool Swartland

  • Jhade Bredenkamp
  • Zara Davids
  • Kaylinn Kindo
  • Celize Versfeld
  • Marieta Basson
  • Ané Spies
  • Franco Rheeder
  • Tanja Myburgh
  • Koor

Hoërskool Velddrif

  • Charlien van Schalkwyk

Hoërskool Vredenburg

  • Chandré Jonkers

Kaymar Kunsskool

  • Anique Mouton
  • Leigh-Ann Alexander
  • Mornè Zurnamer
  • Inge Roux
  • Thomas Abrams

Laerskool Dirkie Uys

  • Jessica Vorster
  • Gr. 1-3 Spreekkoor

Laerskool Langebaanweg

  • Akirah Coetzee
  • Linamandla Tokota
  • Bradley Rule
  • Anga Mcasa
  • Lilitha Dasheka

Laerskool Saldanha

  • Zioné Botha
  • Byron Martin
  • Jenna Meyer

Laerskool Swartland

  • Christel Marais
  • Junelle Rossouw
  • Jahni Rabbets
  • Daniël Beukes
  • Linica Rhoda
  • Liza Eksteen
  • Bertus Brits
  • Albert Bester
  • Imke Erasmus
  • Anke Claasen
  • Gr. 4-7 Spreekkoor
  • Senior Koor

Laerskool Vredenburg

  • Thalisha van Schalkwyk
  • Ethan Cloete
  • Marlene Engelbrecht
  • Christelle Bester
  • Mahek Khatib
  • Storm Andrews
  • Jonéll Patrick
  • Chloe van Niekerk
  • Caleb Prins
  • Pratham Naik
  • Henry Louw
  • Chulumanco Azania Ngqongwa
  • Waylon Solomon
  • Olwethu Jacobs
  • Sumari Smit
  • Alex van den Berg
  • Gr. 1-3 Gedramatiseerde Spreekkoor
  • Junior Koor

Lientjie Blok Kunssentrum

  • Nicole Smit

Longacres Privaatskool

  • Corné Meintjies
  • Luan Vermaak
  • Benjamin Oosthuizen
  • Colan Fransman
  • Danielle Ansell
  • Gr R-3 Strykers Ensemble

M. Steenkamp

  • Tiaan Ebing

Porterville Privaat Kunsskool

  • Inneke Pasques

Rhythm Divine Dance Centre

  • Jeanique Kotzee
  • Rhythm Divine Lollipops Groep
  • Nicole de Wet

Riana van Wyk Musiekskool

  • Tinus Smuts
  • Cole Wessels 
  • Jason Roodt

R. Verwey

  • Johané Verwey
  • Anschené Verwey

Seeskulpie

  • Wian Vermaak
  • Mikaela-Jade Bloch
  • Cornè Smit
  • Tyler Meiring
  • Alexander Kotzé
  • Renier Hanekom
  • Zoë le Roux
  • Gr. R-3 Slagorkes

Topolino

  • Yolanda Chikowore
  • Kino Meintjies
  • Tahn van Heerden
  • Kristen van der Westhuizen
  • Evangeline Mornell
  • Andrea Mouton
  • Nicolas Mouton
  • Nicola Malherbe
  • Mart-marie Nel
  • Erick Botha
  • Gr. 4-7 Poppekas

WCMA

  • Marlon van Rooyen
  • Lanz Ebersöhn
  • Arnoux Ebersöhn
  • Joel Janneker
  • Mieke van der Merwe
  • Hoërskool Orkes
  • Ope Orkes

WCMA/Curro

  • Isabelle Naudé
  • Aldin Stuart
  • Stevie Phillips
  • Gema Carosini
  • Penelope Cole
  • Christelle Rheeder
  • Carla Naudé
  • Anika Keuck
  • Danél Kok
  • Darius Becker
  • Bradley Louw
  • Anneen Uys
  • Amy Whyte
  • Lené Stuart
  • Inge Landsberg
  • Nadja Geldenhuys
  • Jaco Coetsee
  • Nelandi Boshoff
  • Klaudia Schmidt
  • Luke Pyper
  • Soné Nell
  • Joshua van Coller
  • Tanielle Meyer
  • Bianca Lochner
  • Sarah Kleynhans
  • Malisca Carver
  • Jan Lochner
  • Dominique Brand

WCMA/ Hoërskool Hopefield

  • Malie Neethling
  • Cheryl-Lee Cupido
  • Michael Kock
  • Jaydrin Cleophas
  • Maya Neuenschwander
  • Jasmine Vorster
  • Lara Lesch

WCMA/ Hoërskool Vredenburg

  • Jean-Mari Potgieter
  • Zanne Pedro
  • Bernard Pedro
  • Hazeli Rabe

WCMA/Laerskool Vredenburg

  • Lourens Pretorius
  • Mari Hickman
  • Madelaine Hoffman
  • Ethan Cloete
  • Taryn Cloete

WCMA/Longacres Privaatskool

  • Benjamin Pretorius
  • Esti Thys

WCMA/Seeskulpie

  • Tyler Meiring