Sluitingsdatums

Affiliasie Vrydag, 17 Februarie | Letterkunde en Dans Vrydag, 21 April | Alle ander afdelings (behalwe Letterkunde, Dans en Kuns) Vrydag , 5 Mei | Kuns Vrydag, 18 Augustus

2017

Hiermee maak die Wes-Boland Eisteddfod trots sy pryswenners vir 2017 bekend.

Baie geluk met elke kind se prestasie. Ons wens die skole en afrigters ook baie geluk met hul leerders se prestasies.

Wenners moet die Prestige-aand in die skoolsaal van Laerskool Swartland op Vrydag, 22 September 2017 om 19:00 bywoon om hul pryse in ontvangs te neem.

Dit is uiters belangrik dat wenners reeds om 18:30 moet aanmeld om orde-reëlings te tref.

Pryswenners moet netjies en in hul skoolklere of klere van instansie waarby hul ingeskryf is, geklee wees.

Ouers en ander belangstellendes word hartlik uitgenooi om die aand gratis mee te maak.

Baie geluk!

Musiek

Klassieke Klavier

Gr. R-3 Solo – Mari Geyser (WCMA/Longacres)

Gr. R-3 Alternatiewe Duet – Almari van Niekerk (WCMA/Longacres)

Gr. R-3 Duet – Cara & Nina Kotzé (WCMA/Curro)

Gr. R-3 Trio – Lienke Nel, Milla Coetzee, Pedrie Janse van Rensburg (WCMA/Topolino)

Laerskool Solo – Heather Pelser (M. Steenkamp)

Laerskool Konsertprogram – Aidan Barends (Topolino)

Laerskool Duet – Joel & Rachel Janneker (WCMA)

Hoërskool Duet Vier Klaviere – Ryan du Rand, Evangeline Mornet, Aurora & Harmony Taraba (Keys to Heaven)

Hoërskool Solo – Isobel de Villiers (M. Steenkamp)

Hoërskool Concerto – Isobel de Villiers (M. Steenkamp)

Hoërskool Konsertprogram – Madalynn Paulsen (H/s Piketberg)

Hoërskool Bladlees – Madalynn Paulsen (H/s Piketberg)

Kontemporêre Klavier

Laerskool Solo – Stevie Phillips (WCMA/Curro)

                         – Charl Philip Visser (Topolino)

Laerskool Duet – Mari Nel & Stevie Phillips (WCMA/Curro)

Hoërskool Solo – Isobel de Villiers (M. Steenkamp)

Hoërskool Duet – Marli & Joanni Skinner (M. Steenkamp)

Klawerbord

Gr. R-3 Solo – Ting-Xu Lu (WCMA/Longacres)

Laerskool Solo – Joel Janneker (WCMA)

Hoërskool Solo – Schallie Visser (WCMA/Curro)

Hoërskool Konsertprogram – Nelandi Boshoff (WCMA/H/s Hopefield)

Tromme

Gr. R-3 Solo – Jeandré Boois (WCMA/Topolino)

Laerskool Solo – Benjamin Pretorius (WCMA/Longacres)

Hoërskool Solo – Paul Tapuch (WCMA/Curro)

Blokfluit

Gr. R-3 Solo – Marili Walters (L/s Swartland)

Gr. R-3 Trio – Jani Borman, Helena Vermaak & Marili Walters (L/s Swartland)

Laerskool Solo – Anique Mouton (L/s Vredenburg)

Laerskool Duet – Gerhardt Muller & Morné Mitchell (H/s Piketberg)

Hoërskool Duet – Marsha Otto & Kaydee Claasen (H/s Piketberg)

Ander Blaasinstrumente

Gr. R-3 Fluit Solo – Zoe le Roux (WCMA/Longacres)

Hoërskool Fluit Solo – Anneen Uys (WCMA/Curro)

Laerskool Trompet Solo – Colan Fransman (WCMA/Longacres)

Laerskool Klarinet Solo – Inge Landsberg (WCMA/Curro)

Laerskool Klarinet Konsertprogram – Quizandri Mouton (WCMA/H/s Hopefield)

Hoërskool Klarinet Solo – Nadja Geldenhuys (WCMA/Curro)

Ope Klarinet Solo – Owen Dalton (WCMA)

Ope Hobo Solo – Owen Dalton (WCMA)

Hoërskool Saksofoon Solo – Jan Lochner (WCMA/Curro)

Laerskool Bladlees – Quizandri Mouton (WCMA/H/s Hopefield)

Hoërskool Bladlees – Anneen Uys (WCMA/Curro)

Kitaar

Laerskool Klassieke Solo – Kyle Rencontré (Topolino)

Hoërskool Elektriese Solo – Lourens Pretorius (WCMA/Curro)

Strykers

Gr. R-3 Viool Solo – Milla Coetzee (WCMA/Topolino)

Laerskool Viool Solo – Emma Guthrie (WCMA/Topolino)

Hoërskool Viool Solo – Chloe James (WCMA/H/s Hopefield)

Hoërskool Viool Duet – Chloe James & Lené Stuart (WCMA/H/s Hopefield)

Laerskool Altviool Solo – Jade Jaftha (WCMA/Longacres)

Gr. R-3 Tjello Solo – Deidré Loubser (WCMA/H/s Hopefield)

Gr. R-3 Tjello Duet – Bjorne Hauptfleish & Caitlin Links (WCMA/Curro)

Laerskool Tjello Solo – Zilke Vrolick (WCMA/H/s Hopefield)

Laerskool Tjello Konsertprogram – Penelope Cole (WCMA/Curro)

Hoërskool Tjello Solo – Mieke van der Merwe (WCMA/H/s Hopefield)

Hoërskool Tjello Duet – Mieke van der Merwe & Lara Lesch (WCMA/H/s Hopefield)

Laerskool Kontrabas Konsertprogram – Tonie Tallie (WCMA/Curro)

Hoërskool Kontrabas Solo – Danél Kok (WCMA/Curro)

Hoërskool Kontrabas Konsertprogram – Lourens Pretorius (WCMA/Curro)

Laerskool Strykers Bladlees – Penelope Cole (WCMA/Curro)

Hoërskool Strykers Bladlees – Joanné Coetsee (WCMA/Curro)

Laerskool Strykers Duet – Joel & Rachel Janneker (WCMA)

Ensembles / Orkeste

Kamermusiek

Gr. R-3 Blokfluit Ensemble – Seeskulpie

Laerskool Blokfluit Ensemble – Topolino

Laerskool Kitaar Ensemble – Keys to Heaven Ukulele Ensemble

Hoërskool Blokfluit Ensemble – H/s Piketberg

Slagorkeste

Gr. R – Seeskulpie

Gr. 1-3 – Hoërskool Hopefield (Gr. 3-groep)

Laerskool – Laerskool Vredenburg Gr. 4-7-groep

Orkeste

Gr. 1-3 Strykorkes – Longacres Gr. 3-groep

Laerskool Strykorkes – Longacres Gr. 4-7-groep

Laerskool Simfonie Orkes – Junior West Coast Youth Orchestra

Ope Simfonie Orkes – Senior West Coast Youth Orchestra

 

Sang

Klavierbegeleiding

Dogter Solo 6 jr – Caylin Meiring (Seeskulpie)

Seun Solo 6 jr – Mikaeel Stoffberg (Seeskulpie)

Dogter Solo 7-9 jr – Tyler Meiring (Longacres)

Seun Solo 7-9 jr – Alexander Kotze (Longacres)

Dogter Solo 10-13 jr – Sumari Smit (L/s Vredenburg)

Seun Solo 10-13 jr – AJ van Niekerk (Longacres)

Dogter Musical/Spiritual 14-18 jr – Meryl-Ann Ficks (H/s Porterville)

Dogter Solo 14-18 jr – Ninette Hendricks (H/s Porterville)

Seun Solo 14-18 jr – A-Jay Esau (Darling Kollege)

Duet 14-18 jr – Dewald van Deventer & Willem Wiggens (H/s Piketberg)

Elektroniese begeleiding

Dogters Solo 6 jr – Katja Groenewald (Seeskulpie)

Seun Solo 6 jr – Wernich Schreuder (Seeskulpie)

Dogter Solo 7-9 jr – Mikayla Ansell (H/s Hopefield)

Seun Solo 7-9 jr – Matt Murray (Longacres)

Dogter Solo 10-13 jr – Isabella Brune (Longacres)

Seun Solo 10-13 jr – Armand Potgieter (Longacres)

Dogter Solo 14-16 jr – Sarah Kleynhans (WCMA)

Dogter Solo 17-18 jr – Minette Hendricks (H/s Porterville)

Seun Solo 17-18 jr – Gavin Brand (Riana van Wyk Musiekskool)

Duet 14-18 jr – Leandri Martin & Deidré Fischer (Riana van Wyk Musiekskool)

Trio 14-18 jr – Gretchen Muller, Shania Vos & Monique McCarthy  (Riana van Wyk Musiekskool)

Ander sang-afdelings

Sêrgroep – Longacres Privaatskool

A Capella groep –Riana van Wyk Musiekskool

Kore

Junior – Laerskool Swartland

Senior – Laerskool Mikro

Hoërskool – Hoërskool Swartland

 

Dans

Ballet

Solo 7-8 jr – Marili Walters (Adele Immelman)

Solo 9-10 jr – Alicia Davids (Rethea Kotzee)

Solo 15-16 jr – Magdel Coetzee (Adele Immelman)

Groep – Teddy Bears (Adele Immelman)

Tap

Duet – Liezl Fourie & Zene Immelman (Rethea Kotzee)

Hip Hop

Groep – LA Mentrix (Longacres Privaatskool)

Latin Ramba

Solo - Jonde Bernardo (H/s Hopefield)

Latin Cha Cha

Duet – Asanathi Mve & Dominique Alley (L/s Saldanha)

Ballroom Waltz

Duet - Theuns Huysamen & Mari v Nieuwenhuyzen (L/s Saldanha)

Modern

Groep – African Dream (Longacres Privaatskool)

Kontemporêr

Solo – Suné Lourens (Privaat)

 

Letterkunde / Literature

Huistaal

Gr. 4 Opstel – Daniël Olivier (L/s Vredenburg)

Gr. 4 Poësie – Jade Jaftha (Longacres)

Gr. 5 Opstel – Marené Robertson (H/s Velddrif)

Gr. 5 Poësie – Daniella van Niekerk (Longacres)

Gr. 6 Opstel – Tristan Raubenheimer (L/s Swartland)

Gr. 6 Poësie – Keisha Petersen (CPM)

Gr. 7 Opstel – Nina Janse van Rensburg (L/s Swartland)

Gr. 7 Poësie – Kayla la Grange (L/s Swartland)

Gr. 11 Opstel – Keziah Bailey (H/s Vredenburg)

Gr. 11 Poësie – Dewaldt van Zyl (H/s Velddrif)

Gr. 12 Opstel – Weshley Owies (H/s Velddrif)

Addisionele Taal

Gr. 6 Opstel – Donna May (L/s Swartland)

Gr. 7 Opstel – Francesca Nel (CPM)

Gr. 12 Opstel – John Turner (H/s Swartland)

Home Language

Gr 5 Essay – Chelsea Collair (L/s Vredenburg)

Gr 6 Essay – Lucia van der Spuy (L/s Swartland)

Gr 8 Poetry – Shannon Clampett (Curro)

Additional Language

Gr 5 Poetry – Anriëtte Smit (Curro)

Gr 8 Essay – Isabelle Bester (H/s Hopefield)

 

Poësie

Gr. R

Dogters Huistaal – Elma du Toit (L/s Vredenburg)

Dogters Addisionele Taal – Lumi Vunda (L/s HP Williams)

Seuns Huistaal – Emilio van Heerden (Jurie Hayes Primêr)

Gr. 1

Dogters Huistaal – Lienke du Randt (Topolino)

Seuns Huistaal – Herman van Eeden (L/s Dirkie Uys)

Dogters Addisionele Taal – Chloe Ramsuran (Longacres)

Seuns Addisionele Taal – Adriaan Loots (Curro)

Gr. 2

Dogters Huistaal – Kara Huisamen (Longacres)

Seuns Huistaal – Eduan Badenhorst (L/s Vredenburg)

Seuns Addisionele Taal – Matt Murray (Longacres)

Gr. 3

Dogters Huistaal – Katryn Dixon (L/s Vredenburg)

Seuns Huistaal – Ethan Joseph (L/s Vredenburg)

Seuns Addisionele Taal – Sinesipho Nyati (L/s HP Williams)

Gr. 4

Dogters Huistaal – Mila Maritz (CPM)

Seuns Huistaal – Chris-Jan de Flamingh (Christelike Privaatskool Leipoldtville)

Dogters Addisionele Taal – Azania Nqgongwa (L/s Vredenburg)

Seuns Addisionele Taal – Junior Jacobs (L/s Vredenburg)

Gr. 5

Dogters Huistaal – Ishaanique Abelse (L/s Jurie Hayes)

                            – Chrizandrie Basson (H/s Hopefield)

Seuns Huistaal – JP Truter (CPM)

Dogters Addisionele Taal – Owethu Malangeni (L/s HP Williams)

Seuns Addisionele Taal – Simankele Delihlazo (L/s HP Williams)

Gr. 6

Dogters Huistaal – Eriné Lategan (L/s Swartland)

Seuns Huistaal – Stephan Meintjies (L/s Vredenburg)

Dogters Addisionele Taal – Xena Rooms (L/s Vredenburg)

Gr. 7

Dogters Huistaal – Jessica Vorster (L/s Dirkie Uys)

Seuns Huistaal – Christo de Wet (L/s Vredenburg)

Dogters Addisionele Taal – Gretchen Fortuin (Darling Kollege)

Seuns Addisionele Taal – Connor Beukes (L/s Vredenburg)

Gr. 8

Huistaal – Jana de Waal (H/s Dirkie Uys)

Gr. 9

Huistaal – Hagan Ludick (H/s Piketberg)

Gr. 10

Huistaal – Henrietta Cloete (H/s Piketberg)

Gr. 11

Huistaal – Armand Fourie (H/s Porterville)

Gr. 12

Huistaal – Anicia van Rooyen (H/s Piketberg)

              – Fred Becker (H/s Swartland)

Gr. 8-12

Addisionele Taal – Mahek Khatib (H/s Vredenburg)

         

Poetry

Gr R

Girls Home Language – Zia Arends (L/s Langebaanweg)

Girls Additional Language – Katja Groenewald (Seeskulpie)

Boys Home Language – Justus Brandt (Curro Castle)

Gr 1

Girls Home Language – Scarlet Mounsey (Topolino)

Boys Home Language – Manson Lucas (Topolino)

Boys Additional Language – Braham de Vries (L/s Vredenburg)

Girls Additional Language – Cayleigh Prins (L/s Vredenburg)

Gr 2

Girls Home Language – Tiffany Damons (L/s Saldanha)

Girls Additional Language – Dane Meintjies (Curro)

Boys Additional Language – Christopher Tait (Curro)

 Gr 3

Girls Additional Language – San-Mari Nel (L/s Vredenburg)

Gr 4

Girls Home LanguageJaydee Mornet (Topolino)

Boys Home Language – Junior Jacobs (L/s Vredenburg)

Girls Additional Language – Cornel Grunder (Curro)

Boys Additional Language – Waylon Solomon (L/s Vredenburg)

Gr 5

Girls Home Language Utah Novello (Curro)

Boys Additional LanguageJG Visser (Christelike Privaatskool Leipoldtville)

Gr 6

Girls Home Language – Jenna Shaw (L/s Swartland)

Girls Additional Language – Jonell Patrick (L/s Vredenburg)

Boys Additional Language – Daniël Meintjies (Curro)

Gr 7

Girls Home Language – Sindisile Mankayi (L/s Vredenburg)

Boys Home Language – Daniel Butti (Curro)

Girls Additional Language – Minke Engelbrecht (L/s Vredenburg)

Boys Additional Language – Pellatt Smith (Curro)

Gr 8

Home Language – Mahek Khatib (H/s Vredenburg)

Additional Language - Pieter Bruwer (Privaat)

Gr 9-10

Home Language – Yolanda Chikoware (H/s Hopefield)

Gr 10

Additional Language – Aldo Olivier (H/s Piketberg)

Gr 11

Additional Language – Anje Botha (H/s Swartland)

Gr 12

Additional Language – Lohan Toerien (Comnet Dramagroep)

Gr 11-12

Home Language – Savanna Zeelie (H/s Hopefield)

         

Xhosa Poetry

Gr 1

Boys Home Language – Gubuwa Mikhulu (Masiphatisane Primêr)

Gr 3

Girls Home Language – Thembi Manyiela (St. Helenabaai Primêr)

Boys Home Language – Amani Mbasa (St. Helenabaai Primêr)

 

Prosa

Gr. 6 Dogters Huistaal – Annette Bruwer (H/s Piketberg)

Gr. 6 Seuns Huistaal – Ruan Stassen (H/s Piketberg)

Gr. 7 Dogters Huistaal – Kayla la Grange (L/s Swartland)

Gr. 7 Seuns Huistaal – Pellatt Smith (Curro)

Gr. 8-9 Huistaal – Hagan Ludick (H/s Piketberg)

Gr. 10 Huistaal – Lea de Vries (H/s Piketberg)

Gr. 11 Huistaal – Ané Spies (H/s Swartland)

Gr. 12 Huistaal – Lohan Toerien (Comnet Dramagroep)

 

Prose

Gr 6 Girls Home Language – Jenna Meyer (L/s Saldanha)

Gr 6 Girls Additional Language – Annette Bruwer (H/s Piketberg)

Gr 6 Boys Additional Language – Jano Reynolds (Curro)

Gr 8-10 Additional Language – Pieter Bruwer (Privaat)

Gr 11-12 Additional Language – Kristin Lochner (H/s Piketberg)

 

Onvoorbereide Lees  

Gr. 4 Huistaal – Hanlie Lambrechts (H/s Piketberg)

Gr. 4 Addisionele Taal – Cheyenne du Plooy (L/s Vredenburg)

Gr. 5 Huistaal – JG Visser (Christelike Privaatskool Leipoldtville)

Gr. 5 Addisionele Taal – Jon Dorman (Curro)

Gr. 6 Huistaal – Bronwyn Jordaan (Dwarskersbos Akademie)

Gr. 6 Addisionele Taal – Grant Cox (Curro)

Gr. 7 Addisionele Taal – Evangeline Mornet (Topolino)

Gr. 9 Huistaal – Hagan Ludick (H/s Piketberg)

Gr. 10 Huistaal – Lea de Vries (H/s Piketberg)

Gr. 11 Huistaal – Carla Bester (H/s Dirkie Uys)

Gr. 8-12 Addisionele Taal – Mahek Khatib (H/s Vredenburg)

 

Unprepared Reading

Gr 4 Home Language – Isabel Kilroe-Smith (Topolino)

Gr 4 Additional Language – Werlo van Dyk (Curro)

Gr 5 Home Language – Utah Novello (Curro)

Gr 5 Additional Language - JG Visser (Christelike Privaatskool Leipoldtville)

Gr 6 Home Language – Romeo le Roux (Curro)

Gr 6 Additional Language – Annette Bruwer (H/s Piketberg)

Gr 7 Additional Language – Carla Mostert (L/s Vredenburg)

Gr 8 Home Language – Mahek Khatib (H/s Vredenburg)

Gr 8 Additional Language – Jana de Waal (H/s Dirkie Uys)

Gr 9 Additional Language – Kirsten van der Westhuizen (H/s Hopefield)

Gr 11 Additional Language – Ané Spies (H/s Swartland)

Gr 11-12 Home Language – Sarah Kleynhans (Curro)

 

Kuns             

Skole kuns

Gr. R – Nea van Huyssteen (Seeskulpie)

Gr. 1 – Joanita Jooste (CPM)

         – Coral Rentzke (Topolino)

Gr. 2 – Tiaan Kleynhans (Topolino)

Gr. 3 – Mieke Power (Topolino)

Gr. 4 – Rafael Sampayo (Topolino)

Gr. 5 – Marli Redelinghuys (Topolino)

Gr. 6 – Therezé van den Bergh (Topolino)

Gr. 7 – Annika Gericke (Longacres)

Gr. 9 – Ziané Muller (H/s Velddrif)

Gevorderde Kuns

Gr. R-3 – Markus Gouws (Privaat)

Gr. 4-6 – Janika Jerling (Darling Kollege)

Gr. 11 – Milla Lintvelt (Curro)

           – Inneke Pasques (Porterville Privaatkuns)

Gr. 12 – Janine Louw (Curro)

Illustrasie kuns

Gr. 2 – Kara Huisamen (Longacres)

Gr. 8 – Kayla van Tonder (Kaymar Kunsskool)

Produkontwerp    

Enrique Visagie (Kaymar Kunsskool)

 

Fotografie

Gr. 4-6 – Marco Storm (Privaat)

Gr. 7-9 – Caitlin Gijsbers (Longacres)

Gr. 10-12 – Shauné Coetzee (H/s Hopefield)

 

Toneel

Gr. R Spreekkoor – Seeskulpie

Gr. 1-3 Spreekkoor – Hoërskool Porterville

Gr. 1-3 Gedramatiseerde Spreekkoor – Laerskool Vredenburg (groep 2)

Gr. 4-7 Gedramatiseerde Spreekkoor – Longacres

Gr. 4-7 Groepprojek - L/s Swartland

Gr. 8-12 Aktrise – Kayla Bannister (Curro)

Gr. 8-12 Akteur – Andrew Suntele (Curro)

Gr. 8-12 Dramatiese Monoloog– Armand Fourie (H/s Porterville)